“Vesala Jūra” ūdenslīdēji atbrīvo Rīgas līci no 3 tonnu liela dreifējoša “spoku tīkla”!

  1. gada 23. jūlijā “Vesala Jūra” biedrības ūdenslīdēji, profesionālās ūdenslīdēju instruktoru asociācijas “PADI” ūdenslīdējs Valters Preimanis kopā ar ūdenslīdējiem Gunti Zilbertu, Mārtiņu Angeru un citiem entuziastiem, īstenoja zemūdens talku Rīgas līcī. Talkas mērķis bija izcelt no jūras dzelmē pamestos zvejnieku tīklus, kas apdraud kuģošanas drošību un jūras iemītniekus.

Pelēkais ronis – talkas vērotājs un atbalstītājs

Niršanas laikā ūdenslīdējus novēroja ronis – Baltijas jūras lielākais zīdītājs, kurš ir ar divejādu slavu piekrastes iedzīvotājos. Šī neparastā tikšanās tika uztverta kā laba zīme cēlajam jūras vides aizsardzības pasākumam.

“Spoku tīkla” izcelšana no 20 metru dziļuma

Pamestais “spoku tīkls” atradās 20 metru dziļumā, aptuveni 5 kilometrus no krasta, pretī Kalgales pludmalei. Tīkla izcelšanai tika izmantotas piecas pacelšanas bojas, un kopā ar metāla enkuriem no jūras dibena tika izceltas aptuveni 3 tonnas tīkla, pludiņu un enkuru.

Pateicība talkas dalībniekiem un atbalstītājiem

“Vēlos pateikties Pasaules Dabas Fonda darbiniecei Magdai par atbalstu, kā arī visiem drosmīgajiem ūdenslīdējiem – Artim, Anatolijam, Uģim, Mārtiņam, Laurim, Tomam, Guntim, Mārim un pārējiem dalībniekiem,” saka Valters Preimanis, niršanas kluba “DAIVINGS” dibinātājs. “Šis pasākums tika īstenots par saviem līdzekļiem un brīvo laiku, bez jebkāda sponsora atbalsta.”

“Esam pateicīgi pašvaldībai par atbalstu, kā arī visiem ūdenslīdējiem, pasākuma dalībniekiem, kapteiņiem un organizatoriem, kuri nebaidījās iet vēsajā ūdenī, lai izceltu šo milzīgo pamesto tīklu,” piebilst Valters Preimanis.

Aicinājums uz rīcību

Šī akcija kalpo kā atgādinājums par piesārņojuma problēmu jūrās un aicina uz rīcību, lai aizsargātu mūsu ūdenstilpes. “Vesala Jūra” biedrība pateicas komunālservisam par sadarbību tīkla izcelšanā krastā un tālākai utilizācijai.

“Spoku tīklu” izcelšana no jūras ir ļoti svarīga vairāku iemeslu dēļ:

1. Apdraudējums jūras dzīvniekiem: Pamestie tīkli turpina “zvejot” – tajos sapinas un iet bojā zivis, jūras putni, roņi un citi jūras iemītnieki. Tas negatīvi ietekmē jūras ekosistēmu un bioloģisko daudzveidību.

2. Kuģošanas drošības apdraudējums: “Spoku tīkli” var sapīties kuģu propelleros, radot bojājumus un apdraudot kuģošanas drošību.

3. Piesārņojums: Tīkli ir izgatavoti no sintētiskiem materiāliem, kas lēni sadalās un piesārņo jūras vidi ar mikroplastmasu. Šī mikroplastmasa nonāk barības ķēdē, apdraudot jūras organismus un potenciāli arī cilvēku veselību.

4. Ekonomiskie zaudējumi: “Spoku tīkli” var bojāt zvejas rīkus, radot zaudējumus zvejniekiem. Tie var arī negatīvi ietekmēt tūrismu, jo piesārņotas pludmales un jūras vide nav pievilcīga atpūtniekiem.

5. Ētisks apsvērums: Ir svarīgi rūpēties par jūras vidi un tās iemītniekiem. “Spoku tīklu” izcelšana ir veids, kā mazināt cilvēka darbības negatīvo ietekmi uz dabu.

Tāpēc “Vesala Jūra” biedrība un citi aktīvisti veic zemūdens talkas, lai atbrīvotu jūru no “spoku tīkliem”. Šīs aktivitātes ir būtiskas jūras vides aizsardzībai un ilgtspējīgai attīstībai.

Līdzīgas ziņas

Atbildēt